Lázně se slanou vodou v Gm"undu-Sole-Felsen-Bad

12. dubna 2009 v 21:35 | Jiřina |  >> Tipy na výlety


Tyto lázně s léčebnou teplou vodou leží na trase České Budějovice-Nové Hrady -České Velenice nebo České Budějovice-Třeboň- Halámky-České Velenice.
Na vodní ploše o rozloze 930 m2 naleznete řadu bezénů např: skalní solný bazén a teplý vířivý bazén s 1,5 % koncentrací soli ve vodě, při teplotě 32-34 st.C.
Velmi příjemné jsou masážní trysky ,vířivky,vodní masážní lehátka, vodopád. Solná laguna je rozdělena na část krytou a část venkovní. Obě části jsou spolu propojeny a můžo se využívat v každém ročním období. Plavci si také přijdou na své v 25 ti metrovém sportovním bazénu. K dispozici je také 65 m dlouhý tobogán.Je zde také bazének se skluzavkou pro děti.V letním období lze koupel spojit s osvěžující koupelí v sousedním rybníku,který je propojen s lázněmi.Snímky z areálu jsem pořídila při poslední návštěvě na podzim 08.

....vchod do areálu

....pohled do kryté haly

....sportovní bazén o hloubce cca 2 m a teplotě 27-28 st.C

....kruhový bazén s prodící vodou

....dětský bazén s legrační kobří hadovou skluzavkou

... .v pozadí pohled na žulovou vanu s perličkovou koupelí a 5 % tní koncentrací soli ve vodě

....přímo v hale se můžete osvěžit na vyvýšené terase s krásným pohledem ne celý vodní areál


....vlevo jsou vidět vodní masážní perličková lehátka

.....venkovní vodní laguna se slanou vodou s 5 % koncentrací soli ve vodě a teplotě 34 st.C v pozadí je vidět přilahlý rybník, který se využívá ke zchlazení po sauně.

.....vlevo perličková lehátka a z druhé stranyzdi jsou masážní trysky

.....krajina kolem laguny

.....pohled do okolí laguny-je lemována lesy

.....pohled na venkovní část tobogánu hned vedle vstupu do areálu 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raja Raja | 14. dubna 2009 v 20:02 | Reagovat

Jiřinko , zdravím. Užili jsme si 3 krásné dny v Maďarsku a 3 po Čechách. Bukfurdo je na trase Znojmo , Vídeň ,  Sopron , a od Sopronu asi kolem 60km směs Balaton. Od nás je to asi 316km.

2 jirina jirina | 14. dubna 2009 v 20:08 | Reagovat

Rajo,já to nemohla poznat,protože jsme tam byli v 2002 a je vidět,že za tu dobu to ohromně vylepšili a zejména postavili nové haly.Moc jsem se těšila na tvé fotky z cesty.

3 Raja Raja | 15. dubna 2009 v 7:48 | Reagovat

Ještě pořád se tam staví nové budovy. je to tam moc pěkné už jsme tam byli 3x. Hlavně v létě je tam mnohem větší využití pro děti.

4 Jiří Jiří | E-mail | 12. prosince 2010 v 14:01 | Reagovat

Prosím vás je na silvestra otevreno?

5 ROBERT ROBERT | Web | 9. září 2016 v 1:34 | Reagovat

seznam nebankovních půjček 8-O

6 doeskin doeskin | Web | 28. září 2016 v 5:33 | Reagovat

rychlá pujcka online úvaly :-D

7 AlbertDah AlbertDah | E-mail | Web | 5. června 2018 v 16:54 | Reagovat

The prostate gland is a vital section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate gland is situated just as you're watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common coming from all forms of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition connected with a particular defect inside the gland and also the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma towards the urinary tract or by infections via other parts of the body. A patient can experience testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal of the prostate defect then making use antibiotics and NSAIDs to treat the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to create the sources of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate diet is important. These are some from the actions to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for our health and wellbeing and this will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies declare that a few ejaculations each week will assist to prevent prostate cancer.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef weekly will heighten the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most crucial measure to consider to make sure a normal prostate is usually to go for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you ought to go for prostate examination at least per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama